Zmień język:
»
»
Rodzaje masztów_pl
MASZT STRUNOBETONOWY

Wykonywany jest poprzez rozprowadzenie betonu w wirującej formie stożkowej, co pozwala na uzyskanie wysokich parametrów technicznych i gładkiej powierzchni. Charakteryzuje się długotrwałą eksploatacją i żywotnością. jest stosunkowo tani w porównaniu do masztów o podobnej wysokości. Do słupa strunobetonowego wymagana jest nasadka z podstawą do montażu turbiny. 
MASZT STALOWY NA ODCIĄGACH

Wykonany jest z połączonych rur cienkościennych. Mała masa i możliwość demontażu słupa na krótkie odcinki umożliwia wygodny transport. Odciągi mocowane do betonowych kotw równoważą występujące naprężenia. Turbinę montuje się bezpośrednio do słupa bez dodatkowych elementów łączących. 
MASZT NA DACH PŁASKI

Występuje w systemie kratownicy o dużym rozstawie podstawy dającym stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Istnieje możliwość zaprojektowania masztu poniżej trzech metrów wysokości ponad dach. Cztery rozbieżne elementy konstrukcji pozwalają na łatwy transport, montaż i demontaż. Na dach płaski stosuje się dodatkowo dwa złącza wibroizolacyjne w celu minimalizacji drgań przenoszonych na budynek.